Vydáno:
Pepino po debaklu v Novém Veselí končí na 8. místě
Odveta v boji o 7. až 8. místo našemu celku Pepino Házená Frýdek-Místek vůbec nevyšla. Na palubovce TJ Sokol Nové Veselí utrpěl výběr eagles debakl 25:14, takže letošní extraligový ročník končí na 8. místě. Trenér Daniel Valo se po zápase omlouval fanouškům i partnerům.
K odvetě a poslednímu utkání v letošní sezoně odcestoval náš výběr Pepino Házená Frýdek-Místek na palubovku Nového Veselí, kam si v boji o 7. až 8. místo vezl osmigólový náskok z prvního utkání. Jenže toto střetnutí se mu ani trochu nepovedlo. Ještě před utkáním se s kariérou rozloučil domácí brankář Vít Schams, poté už se začalo hrát. Diváci viděli klání s mnoha chybami na obou stranách. V první čtvrthodině všechno nasvědčovalo tomu, že poslední duel sezony bude hodně vyrovnaný. Jenže od té doby se naše družstvo začalo potýkat se střeleckou nemohoucností. Ještě na konci 17. minuty svítilo na ukazateli skóre 7:7. Od té doby se naši hráči dokázali v útoku v prvním poločase prosadit už jen jednou, a to až v úplném závěru. Úvodní dějství tak vyznělo poměrem 12:8 pro Nové Veselí.
Po změně stran pokračovalo obrovské trápení a nemohoucnost našeho celku. A aby toho nebylo málo, deset minut před konce vyfasoval přímou červenou kartu kapitán Adam Gřešek. To už domácí vedli 19:10, takže dokázali otočit ztrátu z prvního vzájemného zápasu v boji o 7. až 8. místo. Utkání, ve kterém spokojení se svým výkonem mohli být jedině brankáři, skončilo nakonec rozdílem jedenácti branek 25:14.
Nové Veselí tak dokázalo otočit skóre dvojutkání a obsadilo konečné 7. místo. Náš výběr Pepino Házená Frýdek-Místek skončil v letošním extraligovém ročníku osmý.
„Těžko se mi po takovém výkonu hledají nějaká slova. Samozřejmě gratuluji Novému Veselí k zasloužené výhře. Od sobotního utkání jsme si zdůrazňovali, že nejedeme do Veselí hájit náskok osmi gólů, ale že chceme hrát od úvodu na vítězství. Začátek z naší strany byl ještě celkem v pořádku. Zlomovým okamžikem pro nás bylo odstoupení Jakuba Ondrušíka, který je momentálně naším stěžejním hráčem v obraně i v útoku, takže k absencím mnoha klíčových hráčů se přidal další klíčový hráč. Na druhou stranu máme v týmu dost zkušených hráčů na to, aby zápas potáhli, což se dneska bohužel nestalo,“ konstatoval po utkání trenér Pepino Házená Frýdek-Místek Daniel Valo.
„Ve velké většině druhého poločasu to byla z naší strany improvizace, kdy jsme zkoušeli křídla na spojkách, abychom se chytli, ale bohužel to k ničemu nevedlo. Náš výkon v útoku byl katastrofální. Na čtrnáct gólů se vyhrát nedá. Můžu být spokojený jedině s výkonem gólmanů a v některých fázích nám fungovala obrana, ale v útoku jsme totálně vyhořeli,“ poznamenal Valo.
„Chci se omluvit naším fanouškům a všem partnerům, protože takto se nemůžeme prezentovat. I když, jak už jsem říkal, chybělo nám spousta klíčových hráčů. Jedeme zklamaní domů, protože jsme promrhali obrovský náskok, který jsme si doma vytvořili.“
Velice rozladěný byl na pozápasové tiskové konferenci také Jakub Rumian. „Nejprve bych chtěl pogratulovat Novému Veselí k výhře. I když nechci snižovat výkon domácích, tak k naší předvedené hře mě napadají jen slova ostuda, stud a myslím, že v šatně nejsem jediný, protože to, co jsme tady předvedli, určitě neodpovídá tomu, jak bychom měli hrát. Samozřejmě Veselí hrálo dobře, takže jsme mohli prohrát, ale ne takto ostudně. Jediný, kdo dneska něco odehrál, byli naši brankáři. Občas obrana. V útoku jsme nebyli schopní se prosadit. A když už jsme se prosadili, vychytal nás brankář Víťa Schams. Nic nám nevyšlo. Ve druhém poločase už jsme byli mimo. Každý to chtěl nějak urvat sám, ale to se mu nepovedlo. Určitě nejsme spokojení. Nikdo z nás,“ řekl Rumian.
Trenér domácího Nového Veselí Jan Běloch mluvil o tom, že pokud tým stahuje tak velkou ztrátu, jakou si jeho svěřenci přivezli z prvního zápasu z palubovky Frýdku-Místku, nesmí si dovolit moc chyb.
„My jsme si jich dovolili hodně. Naštěstí jsme dokázali dobře bránit a vzadu jsme měli fantastického Víťu Schamse. Ve hře jsme měli stále dost času na to, abychom to dokázali otočit. Pak přišel dobrý úsek v prvním poločase, kdy jsme odskočili na čtyři góly a pak ve druhé půli, kdy někdy od 15. minuty jsme začali dávat lehké góly, o co jsme se snažili celý zápas, když jsme hodně běhali. Bohužel jsme v tom dělali dost chyb. Technické chyby, nějaké rány, ale nakonec to dopadlo tak, jak mělo,“ uvedl Běloch.
„Dneska se loučili nějací hráči. Loučil se brankář Víťa Schams. Myslím, že by bylo nedůstojné, kdyby se rozloučil s kariérou výhrou 40:30, tak chtěl ukázat, jaký byl gólman a myslím, že se mu to povedlo. Čtrnáct inkasovaných branek dokazuje, že to byl jeho zápas. Jsem rád, že se to povedlo. I když už je fáze sezony, kdy je náročné namotivovat lidi, aby přišli, tak dneska jich tady bylo hodně, atmosféra byla dobrá, takže rozlučka byla důstojná, za což jsem rád. Pracovalo na ní totiž spousta lidí. Zabrala hodně času. Doufám, že na takové úrovni se dokážeme odprezentovat i dále,“ pokračoval.
S dresem Nového Veselí se tímto utkáním rozloučil Frane Blašković. „Jsem velice rád, že jsme vyhráli doma poslední zápas. Dnešním výkonem jsme fanouškům poděkovali za to, jak nás podporovali celou sezonu. Jsem rád, že jsem byl součástí tohoto týmu. Vedení klubu, trenérům, spoluhráčům děkuji za projevenou důvěru, že mi dali příležitost se ukázat. Vím, že je v silách klubu, aby jeho další sezona byla ještě úspěšnější než ta letošní. Budu mu držet palce,“ řekl Blašković.
O 7. – 8. místo: TJ Sokol Nové Veselí – Pepino Házená Frýdek-Místek 25:14 (12:8)
Sestava F-M: Malina, Surovec, Bartoš – Škopek 1, Valo, Noworyta 2/1, Gřešek 1, Hron, Brožek, Bureš 2, Rumian , Choleva 2, Ondrušík 2, O´Connor 1, Pavlišinec, Kresta. Trenér: Daniel Valo.
Rozhodčí: Tomáš Pernička, Marek Tůma. Sedmimetrové hody: 8/6 – 2/1. Vyloučení: 3:5. Přímá ČK: Gřešek (FM). Diváci: 254.